Domain & Hosting

Zap web tasarım ajansı Web Hosting hizmeti verdiğimiz tüm sunucularımız, çeşitli veri merkezlerinde firmamıza özel olarak tahsis edilmiş sunucuları bulunmaktadır. Mevcut altyapı sayesinde sunucularımıza, yurt içi ve yurt dışından yüksek kapasiteli internet çıkışı ile güvenilir ve hızlı internet bağlantısı sağlamaktayız.

Zap web tasarım ajansı, 3000'den fazla müşterisine kendi serverları üzerinden web hosting ve e-mail hizmetleri sunmaktadır.

Donanım Altyapısı

Donanım olarak Intel Xeon E-5 2620v3 tipi kurumsal sunucular kullanmaktayız.

Sunucularımızın konfigürasyonu ; Intel Xeon E-5, SSD Enterprice Diskler, 32 GB DDR4 Ramlerden'den oluşmaktadır.

Firmamıza kayıtlı olarak 15 adet aynı özelliklere sahip Intel Xeon sunucular kullanılmaktayız. Sunucularımız windows ve linux tabanlı hosting hizmetlerini kesintisiz ve en yüksek performans, %99.9 uptime ile verebilmekteyiz. Network güvenlik donanımı olarak FortiAnalyzer-2000A model firewall kullanılmaktayız. Sunucularımızın ve network donanımlarımızın tümü lisanslı olup firmamıza aittir.

Sağlanan Hizmetler

  • Web Hosting (Hosting Paketlerimiz ile ister Linux ister Windows sunucularımız üzerinde sitenizi güvenle barındırabilirsiniz. Daha yüksek kapasite ihtiyaçlarınız için kurumsal hosting paketlerimizi sizlere önerebiliriz. Windows sunucularımızda PHP programlama dili, MySQL veritabanı gibi uygulamalar ile hazırlanmış olan sitelerinizi sorunsuz hizmet alabilirsiniz. İstersenizde PHP programlama dili, MySQL veritabanı gibi uygulamalar ile çalışan uygulamalar için Linux Hosting paketlerini tercih edebilirsiniz. )
  • Kurumsal Hosting (Kurumsal hosting paketleri normal hosting paketlerinden farklı özelliklere sahiptir. Kurumsal hosting paketlerinde her paketin kendisine ait özel IP adresi bulunmaktadır. Normal hosting paketlerinde ise bir IP adresinde yüzlerce site bulunmaktadır. Tüm kurumsal hosting paketleri günlük olarak , uzak lokasyona yedeklenmektedir. Kurumsal Hosting, isteğe bağlı olarak Linux veya Windows işletim sistemleri üzerinden servis verebilmektedir.)
  • E-Ticaret Hosting (E-ticaret Hosting ile birlikte isterseniz satın alabileceğiniz Sabit IP ve SSL sertifikası 128 bit güvenlik sağlamaktadır. Müşterileriniz web sitenizde güvenle gezip ürünlerinizi satın alabilir.)
  • Kurumsal E-Posta Hizmetleri
  • Web Mail Paneli (Farklı Arayüzler ve Farklı Seçenekler)
  • Anti-Virüs ve Anti-Spam Çözümleri
  • SSL Sertifika Hizmetleri (Rapid SSL, Comodo, Symantec, GeoTrust SSL  firmaları ile ortak çalışmaktayız.)
  • Online Ödeme Hizmetleri
  • Web İstatistik Raporlama (Detaylı Raporlama)