Responsive (Mobil) tasarım nedir?

Neden Responsive Siteye Sahip Olunmalı?

Dijital ve mobil teknolojiler gelişiyor ve kavram dünyamıza yeni kelimeler katılıyor. Responsive kavramını ilk duyduğumuzda heyecanlanmıştık. Çünkü bu tasarım bütün web sitelerine büyük bir kolaylık sağlıyor.

Responsive web tasarımı tam olarak nedir?

Hayatımızın vazgeçilmezi olan mobil cihazlarda daha iyi internet deneyimi yaşamak adına sitelerin ekrana göre optimizasyon yapılması anlamına geliyor.

Kullanıcıları yormadan istediğini kolayca telefondan halletmesi de kullanıcılarınızın hoşuna gitmez mi?

İşte bu yüzden responsive tasarıma sahip olan bir site, tablet ve akıllı telefon gibi farklı çözünürlüklere sahip olan ekranlarda ziyaretçilerin rahatlıkla işlem yapabilme imkanı sunuyor.

 

Hızla değişen teknolojik dünyada tabletler bile kullanım alanlarımızı terketmekte olup yerini çok daha etkin bir şekilde kullanılan akıllı telefonlara bırakmıştır. Laptop ve desktop ağ dışı olma yolunda ilerlemektedir. Tüm bu gelişmelerde güncel tekniklerle kodlama, programlama ve tasarım yapılmasını kaçınılmaz kılmaktadır.

 

Sadece kişisel çabalarla bu teknolojik gelişmeleri özümseyip mevcut olan yapılara uyarlamanın mümkün olamayacağını sizlerde anlamışsınızdır. Bunun yolu kendini sürekli yenileyen, geliştiren, dinamik, ekip ruhu içerisinde çalışabilen profesyonellerden geçer. Zap Tasarım tüm bu ihtiyaçlarınıza cevap verecek ekibiyle sizlere hizmet vermekten mutluluk duyar.