Web Tasarımın 7 Önemli Püf Noktası

Blog

Marka Bilincinin Oluşturulması: Web sayfa tasarımı, işletmeyi dijital dünyaya hazırladığı gibi tüketici veya müşterilerle de ilk buluşturacak noktalardandır. Dolayısıyla böylesine geniş ve kalabalık bir kitleye hitap ediliyorsa, marka bilincinin oluşturulması gerekmektedir. Tüm bu işlemler şirket içi karlılık olarak geri döneceği gibi, markayı da geleceğe taşıyacak bir faktör olarak karşımıza çıkacaktır.

 

Dijitalin İstediklerini Hazırlayın: İşletmelerin, dijital platformlara taşınması belli başlı trend ve teknikleri yakalıyor oluşu, ayrıca ona uygun web yazılım ve eklenti bütünlerini de sağlamakta oluşuyla tamamlanabilir. Buradan hareketle dijital dünyanın gerektirdiği tüm dijital dünya çalışmaları uygulanmalı, işletme bu noktada tüketiciyle buluşacağı günde en uygun halinde yayın hayatına başlatılmalıdır.

 

Web Tasarımda Sadelik: Marka, kurum, kuruluş veya şahsi tüm web sitesi tasarımlarında belki de uyulması gereken en zor maddelerden birisi. İçeriklerin kullanıcı faktörlerinin tümüne uygun olarak geliştirilmesi, sade ama şık tasarımlar ile bu faktörler etrafında şekillendirilmesidir. Dolayısıyla internet platformlarında çok başarılı olmayan kişilerin dahi sizin için yapılmış web sitelerinde rahatlıkla dolaşabilmeleri gerekmektedir.

 

Düzenli SEO Çalışmaları: Web sitelerin, yayın hayatına başlatılması gerektiği noktada SEO’dan bağımsız düşünülemeyeceğini zaten belirtmiştik. Ancak yapılmış olan SEO çalışmaları tek seferlik olmamakla beraber, daima rekabetin ve SEO konusundaki çekişmenin de korunması gerekmektedir. İçerik ve çalışma anlamında daima SEO işlerini yürüten marka ve işletmeler % 45 oranında karlılık ve % 12 oranında da büyüme sağlamışlardır.

 

Ölçümlemeler: Web sayfa tasarımlarının, hangi sektöre hitap ediyorsa etsin daimi olarak düzenli hit ölçümlemelerine ihtiyacı bulunur. Bu noktada hangi tür paylaşımlar kitlenize veya marka pazarınıza hitap ediyor, tercihleri ve ilgi alanları neler kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

 

Google’ı Kandırmaya Çalışmayın: SEO yapmak kavramı yasal yollarla gerçekleştirilmelidir. Google’ı aldatmaya yönelik çalışmalar kısa vadede işe yarar gibi gözükse de birkaç hafta sonra internet dünyasının en büyük gücü Google tarafından filtrelenecek sayfaları ve indexleri de beraberinde getirir. Bu sebepten ötürü daimi olarak kaliteli içerik, yasal SEO işlemlerinin uygulanmasına dikkat etmelisiniz.